شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » برای خروج از بحران کرونا باید به جهش تولید توجه ویژه کنیم/ خطر ویروس کرونا همچنان ادامه دارد

استاندار کرمانشاه گفت: همه موظف هستیم که به معشیت خانوارها توجه ویژه داشته باشیم و یکی از موضوعات بسیار مهم که می تواند در زمینه بهبود و رونق اقتصادی جامعه بسیار تاثیر گذار باشد ” جهش تولید” است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین؛مهندس هوشنگ بازوند پس از پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با ببان اینکه مردم نباید فکر کنند که از ویروس کرونا در امان هستیم؛ اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد ملی مقایله با کرونا کشور که با حضور ریاست محترم جمهوری برگزار گردید مصوبات و تصمیاتی در دو بخش ملی و استانی اتخاذ گردید که ما در استان کرمانشاه موظف به تبعیت از این مصوبات هستیم.

وی با تقدیر از مردم شریف استان در شب های قدر به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بیان داشت: مردم در این شب های بسیار ارزشمند هم در راستای پاسداشت ارزش های والای دینی اقدام کردند و هم اینکه پروتکل های بهداشتی در امر مبارزه با کرونا را رعایت کردند که جای سپاسگزاری و تقدیر از این عزیزان را دارد.

مقام عالی استان با بیان اینکه مردم نباید فکر کنند که از ویروس کرونا در امان هستیم، ادامه داد: در عین اینکه مردم باید زندگی جاری و ساری خود را داشته باشند از سوی دیگر هم موظف به رعایت کامل موضوعات بهداشتی هستند لذا در برابر این ویروس هم نباید ناامید شویم و هم اینکه نباید به رعایت مسائل بهداشتی بی تفاوت باشیم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر تلاش همه مدیران برای افزایش تولید و کمک به رونق اقتصادی در سال “جهش تولید” افزود: با توجه به اینکه خسارت هایی ناشی از ویروس کرونا در زمینه اقتصادی برای کشور ایجاد شده لذا همه باید تلاش کنیم ضمن اینکه در جامعه رونق اقتصادی ایجاد شود از سوی دیگر هم با اجرای برنامه ها به جهش تولید نیز کمک کنیم.

مهندس بازوند در ادامه با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده امروز ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص روز جهانی قدس گفت: در این جلسه مقرر شد که در ۲۱۸ شهر کشور که جزء شهرهای سفید در امر مبارزه با کرونا محسوب می شوند( دو شهر در استان کرمانشاه در ردیف شهرهای سفید قرار دارند) اعتراضات مردم علیه رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی در مکان های نماز جمعه بدون راه پیمایی انجام شود و در شهر تهران هم مقرر شد که رزمایش با حضور مردم در خودروها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اظهار داشت: برای برگزاری نماز عید فطر هم مقرر شد که نماز فقط در مساجد محلات، مکان ها و فضاهای باز در شهرهای مختلف و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود و نماز عید فطر بر اساس مصوبه این ستاد در مصلاح ها و مکان های بزرگ برگزار نخواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: برای بازگشایی امکان مقدس حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد، حرم مطهر حضرت معصومه(س) در قم، حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در ری مقرر شد که مردم پس از ماه مبارک رمضان فقط در صحن ها حضور پیدا کنند و این بازگشایی ۳ ساعت در صبح و ۳ ساعت نیز در بعداظهرها باشد.

وی همچنین گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد که رستوران ها در سطح شهرها و همچنین رستوران های داخل هتل ها پس از مبارک رمضان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باز شوند.

مهندس بازوند ادامه داد: همچنین مقرر شد که مراکز علمی، مراکز مختلف فنی و حرفه ای و اماکن ورزشی نیز کار خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع کنند و برای کمک به مهدهای کودک ناشی از خسارت کرونا پس از جمع بندهای لازم به این مجموعه ها کمک های لازم صورت خواهد گرفت.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر توجه ویژه به معشیت مردم گفت: همه موظف هستیم که به معشیت خانوارها توجه ویژه داشته باشیم و یکی از موضوعات بسیار مهم که می تواند در زمینه بهبود و رونق اقتصادی جامعه بسیار تاثیر گذار باشد ” جهش تولید”است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |