شما اینجا هستید
سیاسی » امکان تردد از مرز خسروی برای مراسم اربعین فعلا قطعی نیست

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مرز خسروی برای مراسم اربعین امسال هنوز قطعی نشده و ما منتظر اعلام نظر عراقی ها در این راستا هستیم.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، احمد صفری اظهار کرد: زیرساخت های مدنظر برای تردد زائرین مراسم اربعین در مرز خسروی از سوی نهادهای مربوطه تهیه شده است اما هنوز عراقی ها درباره اینکه امکان استفاده از این مرز در مراسم اربعین امسال وجود دارد صحبتی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی بسترهای لازم برای استفاده از مرزخسروی در مراسم اربعین وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست اما قطعا عملیاتی شدن این فرآیند نیازمند اعلام نظر کشور مقابل یعنی عراق است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرز خسروی از نظر امنیتی دارای هیچ مشکلی نیست تصریح کرد: تمامی امکانات و‌ تدابیر طبق استاندارهای جهانی در مرز خسروی برای تردد مسافران وجود دارد از این رو جای هیچ نگرانی نیست و ما امیدواریم امکان تردد مسافران از مرز خسروی با توجه به حجم زائرین مراسم اربعین فراهم شود.

صفری اظهار کرد: رایزنی های و اقدامات لازم از سوی مقامات کشورمان در وزارت کشور، وزرات خارجه و‌ سایر نهادها پیرامون بازگشایی مرز خسروی صورت گرفته است از این رو‌ ایران منتظر اعلام نظر عراقی ها درباره این موضوع است.

وی با بیان اینکه عراقی ها علت خاصی را برای عدم بازگشایی مرز خسروی اعلام نکردند تاکید کرد: زائرین که قصد حضور در مراسم اربعین را دارند بدانند که امکان استفاده از مرز خسروی برای مراسم امسال هنوز قطعی نشده است از این رو از سایر مرزها برای حضور در عراق به منظور تردد استفاده کنند.

نماینده مردم کرمانشاه خاطرنشان کرد: ما امیدواریم با توجه به فرصت باقی مانده مقامات عراقی با توجه به درخواست ایران هرچه سریعتر درباره بازگشایی مرز خسروی اعلام نظر کنند تا اقدامات لازم در جهت تردد مسافران صورت گیرد اما متاسفانه هنوز هیچگونه نامه و پاسخ شفافی از سوی مقامات عراقی به ایران در این راستا ارائه نشده است.

صفری تصریح کرد: قطعا اگر مقامات عراقی طی یکی دو روز اخیر درباره بازگشایی مراسم اربعبن اعلام نظر کنند تمامی بسترها برای بازگشایی مرز خسروی وجود دارد و مردم به راحتی می توانند از این مرز برای حضور در مراسم اربعین استفاده کنند.

منبع: خبر فوری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |