شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ۱۴۳ طرح اشتغالزایی در شهرستان دالاهو فعال است

رییس کمیته امداد شهرستان دالاهو  پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان کرمانشاه که در نماز خانه این اداره برگزار شد، گفت: پس از زلزله دو سال گذشته استان کرمانشاه  ۱۴۳ طرح  اشتغال زایی  برای مددجویان این شهرستان فعال است .

به گزارش خبرنگار کرمانشاه آنلاین، حیدر بهرامی اظهار کرد:  یکی از گروهی که به داد مردم رسید اصحاب رسانه استان کرمانشاه بود و با شور و اشتیاق با توجه به مشکلات فراوان که در مناطق زلزله زده بود مشکلات مردم را انعکاس‌ میداند. که سبب شد قدوم خیرین کشوری را به استان کرمانشاه باز کنند.

وی گفت:  شهرستان دالاهو با جمعیتی بالغ بر ۳۵ هزار نفر با ۱۲۲۵ خانوار در سه فرقه مذهبی اهل حق ، شیعه و سنی با وحدت و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند..

وی افزود: ۱۶ درصد جمعیت شهرستان دالاهو و ۱۶۳۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند.

بهرامی به خدمات کمیته امداد در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: در ابتدای زلزله کمیته امداد با برپایی ایستگاه کمک رسانی در کنار مردم قرار گرفت‌ و همکاران کمیته امداد با توجه به اینکه منازل مسکونی آن تخریب و مجروح داشتند با ایثار و از خود گذاشتی در کنار مددجویان قرار داشتند.

وی افزود: ۳۷۵ خانوار که منازل آنها تخریب شده بود با ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان توسط کمیته امداد امام خمینی مرمت و بازسازی شد.‌

رییس کمیته امداد دالاهو با اشاره به اینکه منازل کمیته امداد زودتر از سایر ارگان ها تحویل مدد جویان قرار گرفت، گفت: در فروردین ۹۷ اولین چراغ منازل ایتام کمیته امداد روشن شد و بعد از ۳ ماه بعد از ابتدای سال ۹۷، ۵۰۰ خانواده خانه‌دار و بعد از ۶ ماه بعد ۲۵۰۰ خانوار توسط دکتر فتاح رییس کمیته امداد کشور افتتاح شد.

حیدری گفت: در حوزه های اشتغال فضاهای خودکفایی که تخریب شده بود با همکاری بنیاد برکت مجدد احیا شد.

وی گفت: کمیته امداد امام با مشاور های خود که اسکان اضطراری انجام گرفته بود ۱۵۰ اکیپ مشاوره در سطح شهرستان قرار گرفتند و به خانواده های آسیب دیده مشاوره میداند.

وی افزود : ۱۵۰ بسته تحصیلی با ۳۶۰ قرآن مجید و کتاب های تقویتی و کتاب های کنکور در بین مدد جویان توزیع شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان دالاهو گفت: حضور مقام معظم رهبری برکتی برای مناطق زلزله بده و استان بود، با حضور ایشان شور و اشتیاق در بین مردم ایجاد شد.

حیدری افزود: به گفته مسیولین و نمایندگان بهترین منازل در مناطق مرزی درست شده است که بدون هیچ گونه هزینه اضافه ای ساخته بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |