شما اینجا هستید
اجتماعی » استمهال بدهی محکومان رانندگی در پنج استان سیل زده

صندوق تامین خسارت های بدنی با استمهال پرداخت اقساط دیه محکومان حوادث رانندگی در استان های خوزستان، لرستان و ایلام به مدت یک سال موافقت کرد. چند روز پیش، همین تصمیم در مورد بدهکاران گلستانی و مازندرانی گرفته شده بود.

به گزارش  کرمانشاه آنلاین به نقل از ایرنا، بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد و همه استان های کشور را درگیر کرد.
در بسیاری از مناطق کشور بویژه استان های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان و خوزستان سیل راه افتاد و مردم این استان ها در شرایط اضطراری قرار گرفتند.
صندوق تامین خسارت های بدنی چهارم فروردین ماه در نخستین گام با استمهال یک ساله بازپرداخت اقساط محکومان دیه حوادث رانندگی در استان های سیلزده گلستان و مازندران موافقت کرد.
امروز نیز در دومین گام، مدیرعامل صندوق اعلام کرد بدهکاران استان های خوزستان، لرستان و ایلام مشمول این طرح شدند.
به گزارش تارنمای صندوق تامین خسارت های بدنی، علی جباری دلیل این تصمیم را «ارائه خدمات به عنوان یک نهاد حاکمیت محور و با هدف ایفای تعهدات اجتماعی و حمایتی برای رفع نگرانی دارندگان این پرونده ها در استان های سیلزده» دانست که به مقصران جرایم غیرعمد تصادفات رانندگی اجازه داده می شود از استمهال یک ساله بازپرداخت اقساط دیه خود بهره مند شوند.
جباری افزود: با بررسی انجام گرفته، تصمیم بر این شد که یک سال استراحت برای پرداخت اقساط در نظر گرفته شود.
صندوق تامین خسارات بدنی، صندوقی مستقل است که هدف از تاسیس آن مطابق آنچه در تارنمای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمده، حمایت از زیاندیدگانی است که به علت حوادث زیر پوشش، دچار خسارت بدنی شوند اما بیمه گران تعهدی در جبران خسارت ندارند یا قادر به انجام تعهدات خود نیستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |