شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » احداث تونل “سیاه‌طاهر” عیدی دولت به مردم اورامانات است

استاندار کرمانشاه صبح سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۹۹ در نشست بررسی پروژه احداث تونل سیاه طاهر در مسیر جوانرود به ثلاث باباجانی که با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرکل راه و شهرسازی، فرماندار ثلاث و پیمانکار و مشاور پروژه برگزار شد؛ اظهار کرد: زمان وقوع زلزله بزرگ آبان‌ماه ۹۶، در دو محور پاتاق و گردنه سیاه طاهر ثلاث باباجانی شاهد ریزش کوه و مسدود شدن جاده بودیم.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند افزود: مشکلات ریزش گردنه پاتاق در همان زمان مرتفع شد ولی گردنه سیاه طاهر با هر پس لرزه دوباره ریزش می‌کرد.

مهندس بازوند عنوان کرد: مدیریت ارشد استان با توجه به وضعیت خطرناک این گردنه و مطالبات جدی مردم منطقه، از فرصت زلزله استفاده کرد و اجرای تونل سیاه طاهر را در دستور کار قرار داد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه کارهای مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و پیمانکار طرح هم از طریق مزایده انتخاب شده است. عملیات اجرایی این پروژه هم ماه آینده آغاز می‌شود.

استاندار کرمانشاه افزود: با اجرای این تونل ۴۰ نقطه حادثه‌خیز در این مسیر صعب العبور حذف می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: این تونل در مسیر شیخ صله به عنوان یکی از مهم‌ترین بازارچه‌های استان قرار دارد و در سال جهش تولید یک تسهیلگری بسیار خوب در مسیر عبور کامیون‌های حمل کالا و رونق صادرات محسوب می‌شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: به لحاظ زیست‌محیطی نیز این احداث این تونل موجب بکر ماندن طبیعت منطقه و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از ریزش دامنه های جنگلی حاشیه جاده می‌شود.

مهندس بازوند اظهار داشت: احداث تونل سیاه طاهر در واقع عیدی دولت به مردم شریف اورامانات است و طبق برنامه ارائه شده از سوی پیمانکار در مدت زمان ۱۸ ماه قرار است به اتمام برسد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |