شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت استان برای آغاز فرآیند آموزش از طریق شبکه شاد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت استان برای آغاز فرآیند آموزش از طریق شبکه شاد خبر داد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه ، مجید یزدان‌پناه با اشاره به راه‌اندازی شبکه سراسری دانش‌آموزی «شاد» در یکی از پیام رسان‌های داخلی گفت: ۱۰۰ درصد مدارس، ۹۰ درصد معلمان و ۷۰ درصد دانش‌آموزان استان در این سامانه ثبت شده‌اند و استان آماده آموزش از طریق پیام رسان‌های داخلی است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه اولین استان کشور است که تاکنون تمام مدارس آن در شبکه شاد ثبت نام شده گفت: تمام زیرساخت های آموزش تحصیلی از طریق پیام‌رسان داخلی در استان فراهم است فقط منتظر بازشدن کد راه اندازی از سوی وزارت‌خانه هستیم و  با اختصاص کد راه اندازی از سوی مرکز می توانیم در این شبکه فعالیت را آغاز کنیم.

یزدان‌پناه اظهار داشت: مدارس برای مقابله با بیماری کرونا از سوم اسفنده تعطیل شد اما آموزش از راه دور، از طریق شبکه‌های پیام‌رسان مجازی، تلفن، شبکه‌های چهار، آموزش و استانی سیما همچنان ادامه دارد.

بالاترین مقام مسئولدر آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به نبود اینترنت در برخی از مناطق روستایی، صعب العبور و عشایری استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش به روش های دیگر  تحصیل در این مناطق را ادامه خواهد داد از جمله حضور راهبران آموزشی و نیز تعبیه کاربرگ‌های مخصوص دانش‌آموزان این مناطق را می‌توان نام برد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از تهیه فیلم مستند مقابله با بیماری کرونا خبر داد و عنوان کرد: در این فیلم تمام رخدادها و اقدام های نواحی سه گانه آموزش و پرورش برای مقابله با بیماری کرونا، از تهیه ماسک هنرستان ها و مدارس، مواد ضدعفونی کننده، گندزدایی مدارس و غیره باهدف انتقال اطلاعات ارزشمند به آیندگان ضبط و ثبت شده است.

یزدان پناه اضافه کرد: از روز اول مقابله با کرونا (سوم اسفندماه ۹۸) تا امروز آموزش و پرورش استان به طرق مختلف نسبت به آموزش درسی، تولید محتوای درسی و تهیه زیرساخت ها اقدام کرده و در این فیلم مستند ثبت شده و بزودی کتاب آن نیز چاپ می شود که در آینده تجربیات آن مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به مستندات دوران دفاع مقدس و ارزشمندی آن برای محکومیت تجاوز صدام به ایران و نشان دادن مظلومیت رزمندگان دفاع مقدس و انتقال آرمان های ارزشمند آن دوران گفت: اگر این مستندات ضبط نشده بود چطور می توانسیم حملات شیمایی عراق را در جهان ثابت کنیم، بنابراین تهیه مستندات فیلم و کتاب باعث انتقال اطلاعات و تجربیات بسیار ارزشمند به نسل آینده و دیگران برای مقابله با بحران‌ها است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |